Kérd most a teljes sorozatot!
Valós, életszerű problémaköröket dolgoznak fel a mesék, párhuzamba állítva a főszereplőket Hód Karcsi tanulságos élethelyzeteivel.
A Hód Karcsi sorozatot pedagógusok, szülők, gyermekek bevonásával készítettük, maximálisan odafigyelve az igényekre. Már készül a következő 5 rész is!
A füzetet nem csak olvasni lehet: színezni, rajzolni, beszélgetni is kiváló, hiszen rendszeresen talál benne olyan kérdéseket a gyerkőc, amiket megvitathat a szülőkkel, nagyszülőkkel.
A füzetek újrahasznosított, hófehér papírral készülnek, lekerekített sarkokkal, cseppálló borítóval, hogy a csemeték bátran használhassák.
Miért nyaggat anyu állandóan a kézmosással meg a fogmosással? Miért kell időben lefeküdni? Egyáltalán miért van a felnőtteknek ilyen sok szabálya? Gyerekként nehéz megérteni ezeket a dolgokat: Hód Karcsi segítségével a dolgok értelmet nyernek, és a szülőknek is könnyebb dolguk lesz.
A gyerekek nem szívesen csinálnak olyat, aminek nem értik a lényegét, és szülőként hamar azon kaphatod magad, hogy papagájmódra ismételgeted nap nap után a dolgokat – eredménytelenül. Borka, Bence, a Bokor család és persze barátjuk, Hód Karcsi viszont végtelen türelemmel magyarázza el, mit miért kell csinálni, ezáltal gyermeked könnyebben eligazodik majd a világ, és a benne lévő rengeteg szabály között. Az első kötet az alapvető higiéniáról, az alvás fontosságáról, és más, mindennapi dolgokról mesél.
Mi a teendő, ha valaki bajba kerül? Senki nem akarja megijeszteni (és halálra untatni) a gyermekét azzal, hogy balesetvédelmi és tűzvédelmi oktatást tart neki esténként, pedig fontos, hogy a gyerkőc tudja, mi a teendő. Hód Karcsi segít ebben: ebben a kötetben két, mindennapi vészhelyzet megoldását tanítja meg játékosan, szórakoztatva.
A füzetben a tűz és a víz az úr: Borka, Bence és Hód Karcsi kétszer is bajba kerülnek. Szerencsére helyén a szívük és a bátorságuk, ezért azonnal tudják, mit kell tenni! Senkinek nem esik nagyobb bántódása, és a végén még dicséretet is kapnak. Ezáltal gyermekednek is megmutatják, hogy nem szabad megijedni, és végképp nem szabad eltitkolni a bajt. A meséből könnyedén levonható a tanulság, ami vészhelyzetben akár életet is menthet.
A te gyermeked is falánk néha? Te is hiába szajkózod, hogy ne egye tele magát édességgel? A legjobbakkal is előfordul, hogy képtelenek ellenállni a finomságoknak, de az okos gyerkőc más kárán tanul. Borka és Hód Karcsi egyszer már pórul jártak – a te gyermeked viszont megúszhatja!
Mi felnőttek sem mindig tudunk ellenállni a finom falatoknak, hogy várhatnánk hát el egy gyerektől az önmegtartóztatást? Borka és Hód Karcsi története megmutatja, hova vezet a túlzott habzsolás, így gyermekednek nem a saját kárán kell megtanulnia, hol a határ…
Kérem! Köszönöm! – mindannyian tudjuk, hogy ezek a szavak varázserővel bírnak, a gyerekeknek valahogy mégsem akarózik használni. Szülőként pedig te érzed magad kellemetlenül, hogy milyen udvariatlan a lurkó! De mit szólnál hozzá, ha ezentúl magától is használná ezeket a varázsigéket…?
Borka és Bence különleges dolgot tanulnak: olyan szavakkal ismerkednek meg, amik használatával (szinte) minden álmuk valóra válik. Nekik nem szajkózzák a szüleik, hogy „köszönd meg szépen, kérd szépen”, mert a saját bőrükön tapasztalják meg, micsoda varázslatos ereje van egy kis udvariasságnak. Az ő meséjükön keresztül a te gyerkőcöd is hamar rá fog jönni, hogy illemtudónak lenni megéri!
Egyedül lenni nem jó, barátkozni viszont nem mindig könnyű. Mi történik akkor, ha megbántjuk a másikat, hogyan engeszteljük ki, hogyan alakítsunk ki jó barátságokat? Hód Karcsi segít ebben!
Még felnőttként is nehéz néha barátkozni és a barátságokat fenntartani, pedig mi már érteni véljük, mitől működnek az emberi kapcsolatok. De hogy magyarázzuk el ezt egy gyereknek? Hogyan tanítjuk meg neki, hogy mennyire fontos ápolni a barátságot, hogy ne bántsa meg a másikat, miért fontos az odafigyelés és bocsánatkérés? Nehéz ezekről beszélgetést kezdeményezni – de a Hód Karcsi sorozat segít ebben!
A füzetet nem csak olvasni lehet: színezni, rajzolni, beszélgetni is kiváló, hiszen rendszeresen talál benne olyan kérdéseket a gyerkőc, amiket megvitathat a szülőkkel, nagyszülőkkel. Az olvasás így igazán közösségi élménnyé válik és minőségi időt tölthettek el együtt!
A teljes sorozat 2760 Ft.
Kérd most és alapozd meg szíved boldogságát!
– Mi volt ma az óvodában/iskolában?
– Semmi.
– Na, egy kicsit bővebben?
– Semmi érdekes.
Nálatok is gyakoriak az ilyen párbeszédek? Alig tudod kiszedni a gyerekből, hogy milyen napja volt? A Hód Karcsi sorozat segít megalapozni, fenntartani a szülő-gyermek, illetve a nagyszülő-gyermek kapcsolatot és a mindennapi kommunikációt. Segítségével megismerhetitek egymás gondolatait, megbeszélhetitek a világ dolgait. Ezek nem csupán szórakoztató füzetecskék: segít szóba elegyedni, hogy a „semmi” helyett igazi eszmecserét folytathassatok.
A foglalkoztató füzetek nem csak a szabályokat mondják el, hanem meg is magyarázzák azokat, méghozzá a gyermekek számára a legérthetőbb formátumban: mesébe csomagolva. Így megértik a társadalmi együttélés, vagy akár az egészséges életmód miértjeit, és sokkal könnyebb lesz nekik szót fogadni – sőt, már szólnod sem kell érte.
A füzeteket óvodásoknak, kisiskolásoknak terveztük. Te is felolvashatod esténként, vagy a gyerkőc maga is elolvashatja, ha már ismeri a betűket – az egyszerű nyelvezetnek és a nagyméretű betűtípusnak köszönhetően könnyedén elboldogul majd vele, és hamar sikerélményt szerez.
A füzetekben kérdéseket is találtok, ami a közös beszélgetések elindítója lehet, és színezőket is, így a gyerkőc sokáig lefoglalhatja magát velük.
Pedagógusok, szülők, sőt, gyermekek bevonásával készítettük el a füzeteket, így a szakmai szempontokat (vagyis a fontos tanulságokat) a „célcsoport“ igényeinek megfelelően tudjuk tálalni.
De csak április 10-ig!
Indítsd el te is kincsedet a magabiztossághoz és önbizalomhoz vezető úton.
A füzetekre pénz visszafizetési garanciát vállalunk – ha nem tetszik, csak szólj és visszafizetjük az árát!
„Az ősi gesztus, birtokba venni a világot, a gyerekekben változatlanul él. Ebben segít a mese. Ezt a vágyat beteljesíteni.” (Csukás István)